Przemysław Ebertowski

King Oscar Gniewino


Prace nad maratonem
czwartek, 09 maja 2013 17:44

Dzisiaj odbyło się spotkanie robocze w sprawie tegorocznej edycji King Oscar MTB Maraton Gniewino. W tym sezonie impreza odbędzie się 18 sierpnia, a start i meta będą w Czymanowie. Tym razem będą trzy dystanse: Giga, Mega i Mini. Ścigamy się na kilkunastokilometrowej pętli, a więc zawodników startujących na najdłuższym dystansie czeka pięć podjazdów pod zbiornik obok wieży widokowej „Kaszubskie Oko”.

 
Pierwsze podium
sobota, 04 maja 2013 23:13

W tym roku postanowiłem nie rozpoczynać sezonu od razu z wysokich obrotów. W poprzednich latach nie kończyło się to dla mnie zbyt dobrze. Czas poeksperymentować, więc tym razem zaczynam spokojniej. W Murowanej Goślinie dostałem zimny prysznic, co zmusiło mnie do zwiększenia liczby treningów. W Bydgoszczy na Mazovia MTB Marathon było już trochę lepiej. Od startu jechałem z czołową grupą, starając się kontrolować bieg wydarzeń na trasie. Jedynie na co nie miałem wpływu, to dobra jazda Radka Tecława, który startując minutę później z drugiego sektora doszedł do naszej grupki, co przy utrzymaniu się w niej automatycznie dawało mu zwycięstwo. Ja powalczyłem o drugą lokatę wygrywając finisz z grupy. Na Mazovii sklasyfikowano mnie też na 1. miejscu w kategorii M3. Za wcześnie mówić o dobrej dyspozycji fizycznej, ale niemniej pierwsze w tym sezonie podium cieszy.

 
Inauguracja sezonu kolarskiego
czwartek, 02 maja 2013 11:27

Pierwszy start w tym roku zaliczyłem w Murowanej Goślinie. Odbył się tam Powerade Volvo MTB Marathon. Z powodu długich dystansów na tej imprezie nie chciałem startować na dystansie Giga i wybrałem krótszy wariant 70 km. Na trasie okazało się, że i to jest za dużo. Pierwsze dwie godziny były ok, jechałem w czołówce, a w zasadzie blisko czołówki. Tempo było bardzo mocne. Dwa razy, z powodów nie zależnych ode mnie, musiałem się zatrzymać, a potem gonić swój „peleton”, co kosztowało mnie sporo sił. Na ostatnich kilkunastu kilometrach tych właśnie sił mi zabrakło i odcięło mi prąd w nogach. Na metę wjechałem na 16. miejscu. Mam nadzieję, że po kilku pierwszych startach sezonu się rozkręcę i będę już jeździł na swoim normalnym poziomie.

 
Pierwszy start kontrolny
wtorek, 23 kwietnia 2013 23:23

Wydłużona w tym roku zima spowodowała falowe przekładanie imprez kolarskich w naszym kraju. W ubiegłym roku o tej porze byłem już po kilku startach, a tym razem sezon jeszcze się nie zaczął. Pierwszą okazją do sprawdzenia swojej „formy” były zawody zorganizowane przez chłopaków z Treka Gdynia. To tradycyjny wyścig treningowy rozpoczynający sezon w Trójmieście. W tym roku na starcie stanęło blisko 50 kolarzy. Trzeba dodać, że byli prawie wszyscy najlepsi. Prawie, bo bracia Banachowie się spóźnili i nie mogli jechać od początku z czołówką. Wyścig wygrał Michał Bogdziewicz, który zaskoczył dobrą formą na początek sezonu. Ja przyjechałem na metę jako drugi, tracąc na godzinnym wyścigu kilkanaście sekund. Trzeci był Łukasz Derheld z Treka. Były to dobre zawody i w fajnej atmosferze. Najważniejsze, że mogłem sprawdzić swoją aktualną dyspozycje oraz nowy rower.

 
Nowy sprzęt
piątek, 12 kwietnia 2013 22:42

Dzisiaj w gdyńskim sklepie rowerowym dre-rowery odebrałem nowy sprzęt. W tym roku będę się ścigał na najnowszej maszynie Treka - Superfly Pro SL na kołach 29”. Sponsorem tego wspaniałego roweru jest firma King Oscar z Gniewina – producent najwyższej jakości konserw rybnych oraz sklep firmowy marki Trek - dre-rowery. Łukasz Derheld (na zdjęciu ze mną) stanął na wysokości zadania i rower otrzymałem jeszcze przed pierwszymi zawodami. Dzisiaj odebrałem też nowe stroje, które dla mnie wyprodukowała firma Verge, a zasponsorował je portal MTBnews.pl. Jestem wszystkim bardzo wdzięczny za okazana pomoc.

 
Filmowa zapowiedź sezonu
wtorek, 19 lutego 2013 19:30

Dim lights

 
Błotna zabawa
poniedziałek, 11 lutego 2013 00:12

W tegorocznych przygotowaniach do sezonu postanowiłem więcej czasu przeznaczyć na relaks. Oczywiście najlepiej regeneruję się spędzając czas aktywnie. Moim ulubionym hobby są rajdy Off-Roadowe. W weekend skrzyknąłem swoich znajomych, którzy tak jak ja lubią wjechać terenówką tam, gdzie jest to niemożliwe. Tym razem jechaliśmy od Wejherowa aż do Gniewina, ale po największych bagnach i mokradłach. Zabawa była przednia. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

 
Z konieczności trenażer
niedziela, 27 stycznia 2013 12:49

Za oknami siarczysty mróz, a trenować trzeba. Jedynym rozwiązaniem jest trenażer. Takie treningi nie należą do moich ulubionych, dlatego nie robię ich codziennie. W tym okresie staram się również biegać w terenie oraz ćwiczyć na „siłowni”. W Gniewinie sypnęło mocno śniegiem, co mocno zawęziło liczbę szlaków. Na szczęście prognozy na najbliższy okres są lepsze. Idzie ocieplenie, więc jest szansa na trening na rowerze w terenie.

 
W programie TTM
sobota, 19 stycznia 2013 17:19

W okresie świątecznym gościła u mnie lokalna telewizja TTM, kręcąc program o moich przygotowaniach do kolejnego sezonu kolarskiego. Materiał ten został wyemitowany 11 stycznia. Gorąco zapraszam obejrzenia!

 
Pierwsze przejażdżki
niedziela, 30 grudnia 2012 16:00

Na Pomorzu zima nagle się skończyła. Wprawdzie jest w okolicach 0°C, ale śniegu już nie ma. Taką pogodę warto wykorzystać na delikatny trening. Intensywniejsze zajęcia na rowerze planuję rozpocząć po Nowym Roku i mam nadzieję, że ta korzystna do treningu aura utrzyma się jak najdłużej. Tymczasem wszystkim miłośnikom kolarstwa górskiego i sympatykom projektu „Gniewino – rowerowy zakątek” życzę wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku 2013!

 
Święta
poniedziałek, 24 grudnia 2012 00:21

Życzę wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 25
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack