Przemysław Ebertowski

King Oscar Gniewino


Puchar Polski
niedziela, 07 maja 2017 22:00

Dawno nie startowałem w tak silnie obsadzonym maratonie. W Polanicy Zdrój odbył się Bike Maraton zaliczany do Pucharu Polski maratonów MTB. Kolejny start z cyklu treningowych. Początkowo chciałem jechać mocno, ale w połowie dystansu organizm odmówił mi posłuszeństwa. Stanąłem w miejscu i gdyby nie Łukasz Derheld z Treka Gdynia, który sporo mnie holował, miałbym problemy żeby doczłapać do mety. W końcówce żołądek nieco odpuścił i mogłem przyspieszyć. Akurat był techniczny zjazd, na którym złapałem właściwy rytm. Wynik i tak nie istotny, byłem 24., chodziło o mocną jazdę w górskim terenie. Teraz rower do całkowitego czyszczenia i za dwa dni przejażdżka już na swoim terenie.

 
Start treningowy
piątek, 05 maja 2017 21:57

W tym tygodniu miałem odpoczywać, a w zasadzie lekko potrenować, bo dopiero co skończyłem antybiotyk. Jednak szkoda było przepuścić takiej okazji, gdy na moich ulicach odbywa się wyścig szosowy. Postanowiłem wystartować treningowo w Cyklo Gniewino. Nie starałem się załapać z dwiema ucieczkami, ale za to udało się utrzymać w głównym peletonie. Na mecie byłem 21. Dobry trening zrobiony.

 
Lany Poniedziałek Race
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 17:19

Drugi dzień świąt tradycyjnie zarezerwowany jest na Lany Poniedziałek Race, wyścig organizowany przez Treka Gdynia i sklep dre-rowery. W tym roku pogoda była kapryśna, a wcześniejsze prognozy wręcz tragiczne, miał padać deszcze śniegiem. Na szczęście było inaczej, świeciło słońce, choć temperatura minimalnie na plusie. Na starcie chyba rekordowa liczna uczestników, dochodząca do 100 zawodników. Od początku tempo było mocne, już po pierwszym okrążeniu utworzyła się kilkuosobowa grupa, w której się utrzymałem. Z każdym okrążeniem ktoś odpadał, a w końcowej fazie wyścigu zostało nas trzech, więc podium zostało wstępnie określone. Na ostatnim okrążeniu Krzysiek Krzywy zaatakował i dowiózł to pierwsze miejsce do mety. Drugi był Michał Bogdziewicz, a ja trzeci. Wynik uważam za bardzo dobry, z nadzieją na jeszcze lepsze ściganie za tydzień.

 
Nowy rower
piątek, 31 marca 2017 16:50

Miniona zima była bardzo dobrze przepracowana, sporo czasu poświęciłem na treningi. Zobaczymy co przyniesie sezon 2017, a cel na ten rok, to czerwiec i wrześniowe MP. W miniony piątek odebrałem mój nowy sprzęt na ten sezon. Nowa rama ROCKY MOUNTAIN, koła ROVAL i napęd SRAM Eagle XX1 będą mi pomagać w robocie! Sprzęt oczywiście złożył mi Adrian Kuhn z NYPEL REDA. Obecnie wałczę ze zdrowiem, a dokładnie z zatokami. Jak tylko będzie lepiej, to pojawię się na pierwszym wyścigu w tym sezonie. Podziękowania dla mojego sponsora KING OSCAR, bez którego ciężko by było tyle czasu poświęcić na trening.

 
Koniec sezonu w Gdyni
sobota, 22 października 2016 17:36

W tym sezonie sezon skończył się dla mnie na MTB C.Hartwig Gdynia Maraton. Zdrowie zaczęło do mnie wracać, ale forma była daleka od dobrej. Ku mojemu zdziwieniu jechało mi się fantastycznie. Nogo nie piekły, czułem się mocny. Cały czas jechałem w czołówce. Niestety na kilka kilometrów przed metą złapałem gumę. Mleczko wprawdzie ją zalepiło, ale powietrza było bardzo mało. Na półflaku nie dałem rady walczyć o podium. Na mecie finiszowałem na 5. miejscu. Dla mnie to był ostatni wyścig w tym sezonie. Teraz, w dobrym humorze po tym gdyńskim ściganiu, mogę myśleć o kolejnym roku. Trzeba się tylko zastanowić jak go poprowadzić.

 
Garmin poza podium
sobota, 22 października 2016 17:35

Tegoroczna edycja Garmin MTB Series była dla mnie prawdziwa męką. Po bardzo dobrych Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB popełniłem spory błąd treningowy. Zamiast zostać w górach i dobrze się wyspać, to wracałem po nocy do domu. Potem musiałem nadrobić zaległości w pracy, a tego już organizm nie wytrzymał. Totalnie się rozchorowałem, głowa pękała mi przez zatoki. Postanowiłem jednak wystartować, bo w Garmin MTB Series liczy się do generalki czas łączny z trzech edycji. Miałem nadzieję staracie jak najmniej, a potem odrabiać. Na pierwszej edycji w Wejherowie na mecie pojawiłem się 6. ze sporą już startą. Tydzień później w Redzie nie byłem wcale zdrowszy, ale postanowiłem walczyć. Znów byłem 6. Trzecia edycja w Rumi była już formalnością. Trzeci raz z rzędu finiszowałem 6., a w klasyfikacji generalnej byłem 5. W takich okolicznościach to było wszystko na co było mnie stać.

 
Mistrzostwa Polski w maratonie MTB
poniedziałek, 12 września 2016 21:46

Pod moją nieobecność na Mistrzostwach Polski w XC, ta impreza była moim głównym celem sezonu. Niestety z powodów nie zależnych ode mnie, nie mogłem się do tej imprezy przygotować w 100%. Zrobiłem co mogłem, by w Jeleniej Górze wypaść jak najlepiej. Strategia na wyścig była taka sama jak w Nowej Soli, nie szaleć, jechać swoje. Był to oczywiście strzał w dziesiątkę, bo początkowo jechałem daleko, ale w drugiej części maratonu już tylko ja wyprzedzałem rywali. Starałem się jechać bezpiecznie, szczególnie na zjazdach, by nie zaliczyć żadnego upadku lub awarii sprzętu. Sporo na tym straciłem, ale dzięki temu do mety dotarłem i to z dobrym wynikiem. Byłem 10. co jest dobrym rezultatem, ale lekki niedosyt jest.

 
Przygotowania do mistrzostw
poniedziałek, 12 września 2016 21:44

W Nowej Soli odbył się kolejny maraton z cyklu Kaczmarek Electric Grand Prix MTB. Na starcie dobra obsada, sporo zawodników z licencjami, którzy jak ja szykowali się do Mistrzostw Polski w Maratonie MTB. Od startu tempo było zawrotne, ale ja na tą imprezę miałem zadanie specjalne. Tym razem chciałem przejechać cały maraton swoim tempem, bez zabierania się w żadną z akcji. Udało się, nie dałem się podpuścić i jechałem swoje. Była to idealna strategia na moją obecną formę. W maratonie zająłem 5. miejsce, z czego bardzo się cieszyłem. Jest to drobne światełko w tunelu w kontekście zbliżających się Mistrzostw Polski.

 
Maraton w Krokowej
sobota, 30 lipca 2016 22:55

Po dłuższej przerwie w startach spowodowanej chorobą, w końcu mogłem wrócić na rower. Tydzień temu startowałem w Bielawie, ale tam z powodu dwóch defektów musiałem wycofać się z maratonu. W tym tygodniu ścigałem się na swoim terenie. Maraton Lang Team odbył się w Krokowej. Wystartowałem na dystansie Grand Fondo liczącym 86 km. Były to trzy pętle. Od startu jechałem na początku peletonu. Większość trasy (przez dwa okrążenia) starałem się prowadzić wyścig. Niestety potem zaczęły się schody, czego się spodziewałem. Na trzecim okrążeniu tempo wzrosło, bo co raz szły jakieś ataki. Zostałem w trzeciej grupce. Do mety strasznie się męczyłem, ale koniecznie chciałem wyścig ukończyć. Na mecie zameldowałem się na 10. pozycji. Dyspozycja dalece od optymalnej, ale nie załamuję rąk, trenuję spokojnie dalej.

 
Znowu szósty
wtorek, 21 czerwca 2016 20:11

Trzeci maraton z rzędu zajmuję 6. miejsce. Jakby tej szóstki było mało, to trzeci mój start w tym roku na imprezie Kaczmarek Electric MTB i trzeci raz 6. miejsce. Tym razem w Kargowej od początku jechało mi się ciężko. Wiedziałem, że nic nie zdziałam już po pierwszych kilometrach. W dodatku na początku wyścigu spadł mi łańcuch, który zakleszczył się pomiędzy tarczą a ramą. Bojąc się o uszkodzenie karbonu delikatnie starałem się usunąć awarię. Trwało to zbyt długo, więc czołówka mi uciekła. Ambitnie goniłem, ale pozwoliło to na zajęcie tylko 6. miejsca. Tym razem zwyciężył Mariusz Gil finiszujący z Andrzejem Kaiserem.

 
Spore góry w Bukovinie
wtorek, 21 czerwca 2016 19:45

Lang Team przygotował bardzo wymagającą trasę w Bukowinie. Maraton zaliczany do Pucharu Polski zgromadził dobrych zawodników, w tym z grupy zawodowej JBG-2. To właśnie z niej Patryk Piasecki od początku wyścigu uciekał przed peletonem i samotnie finiszował jako pierwszy. Duża przewaga potwierdza jego dobre przygotowanie na górskich trasach. Ja tego dnia nie czułem się najlepiej, ale bez marudzenia jechałem ile się dało, by wypaść jak najlepiej. Do przejechania było 66 km i sporo górek do pokonania i to nawet bardzo stromych. Trasa jak nie ze Skandii. Od polowy wyścigu jechałem już sam, a na mecie zameldowałem się na 6. pozycji. W Pucharze Polski, eliminacji do Mistrzostw Europy, byłem 4. Wynik nie najgorszy, ale daleki od satysfakcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack